A Bowen technika Ausztráliából származik, feltalálója Thomas Bowen (1916 -1982), aki kivételes képességekkel rendelkező, minimalista terapeuta volt.
Eredeti foglalkozását tekintve kémikusként dolgozott egy cementgyárban, egy évig tanult hivatalosan orvoslást, s mivel szülei nem tudták finanszírozni tanulmányait, a továbbiakban autodidakta módon végezte azt.
Nagyon jó megfigyelő volt és kiváló empatikus képességgel rendelkezett. Hamar elterjedt róla, hogy néhány egyszerű mozdulattal, könnyű manipulációval segíteni tudott munkatársai és a környezetében levő emberek fizikális problémáin. Ennek híre gyorsan terjedt, s nemsokára feladta „hivatalos” munkáját és minden idejét a betegek gyógyítására fordította.
Egy, az alternatív gyógyászok körében végzett, 1975-ös Victoria államban végzett felmérés szerint, neki volt a legtöbb kliense az egész országban. Egy év alatt kb. 13.000 pácienst látott el úgy, hogy heti szünetekkel 1-3 alkalommal kezelte őket, mindezt 88%-os sikerkulccsal!!!
A gyógyítás iránti alázatát az is bizonyítja, hogy ingyenes klinikát tartott fent gyerekek, mozgássérültek, szociális dolgozók számára.
Rendelője falán a következő felirat állt:
Amikor úgy érezte, hogy eljött az idő, 1974-ben elkezdte tudását átadni a Rentsch házaspárnak. Mr. Bowennek nem voltak jegyzetei, de a titkárnője segítségével sikerült összeállítani egy a munkásságát összefoglaló dokumentációt.
A Rentsch házaspár tette oktatható formájúvá, ők alapították meg 1987-ben a Bowen Therapy Academy of Australia –t és a módszert, The Orginal Bowen Technique néven védjegyeztették. A szakma világszerte elfogadta, klinikai munkaeszközként, kiegészítő terápiás lehetőségként tartják számon 31 országban. Magyarországon 2009 óta van jelen.
Érdekesség, hogy Tom Bowen egy nagyothalló ember volt – így a kezével „látott” – s az asszisztensei kommunikáltak a betegeivel. 66 évesen, cukorbetegség következtében halt meg.
Comments are closed.